Problema su giluminiu siurbliu

Ką daryti jei sugedo gręžinio siurblys

Patikrinti ar ateina elektros įtampa, ar šviečia pulto indikacinė lemputė, ar neiššokęs termo jungiklis, ar veikia slėgio relė, ar neišsipūtęs kondensatorius valdymo pulte, ar geri kontaktai slėgio relėje, paleidimo pultelyje, ar nepažeisti elektros laidai. Su testeriu patikrinti ar siurblio variklis nesudegęs, ar nėra pramušimo į įžeminimą.

Patikrinus viską viršuje ir neradus problemos tenka traukti siurblį iš gręžinio. Jei sumontuotas tinkamai siurblys išsitraukia be problemų. Ištraukimo sunkumas priklauso nuo siurblio svorio, vamzdžio diametro ir gylio į kurį jis įleistas.

PVZ į populiariausią vandentiekio PE DN32 3mm vamzdį telpa 0,53ltr vandens; žodžiu viso vienas metras – vamzdžio su vandeniu + lyno + kabelio 4×1,5  = 1,03kg + raktas ir dalis adapterio

giluminis siurblys ST1010 su Franklin 0,55kw varikliu sveria 13kg, jei įleistas į 30metrą viso bus 30+13= 43kg;

jei siurblys ST1014 0,75kW įleistas į 40metrą su viskuo svers 56kg

jei giluminis surblys Franklin 1.1kw ST1020 1.1kW įleistas į 70metrą  svers 90kg.

Kada gali neišsitraukti gręžinio siurblys:

jei į gręžinį pateks akmuo (akmenys) ar koks kitas daigtas kuris užstrigs tarp siurblio ir kolonos;

jei nutrūks kabelis arba nusmuks į apačią – gausis kaip pleištas tarp siurblio ir gręžinio kolonos;

reikia stengtis ištraukti ir įtempti kabelį; ištraukinėjant galima šiek tiek paleisti siurblį žemyn. Ištraukiant geriausia traukti viską kartu – vamzdį, kabelį, lyną.

jei lūžus kolona – gali nepraeiti siurblys;

jei neteisingai sumontuotas adapteris, pro jį gali nepavykti ištraukti siurblio.

Giluminių gręžinio siurblių gedimai:

Po žaibo elektros iškrovos šalia gręžinio ar kaiminystėje sudega  siurblio valdymo automatika, giluminio siurblio variklis (jis puikus įžeminimas).

Dėl oro trūkumo arba nebuvimo hidrofore (išsiplėtimo inde) siurblys dažnai junginėjasi ir perkaista variklis. Kaip sureguliuoti orą hidrofore [spausti]

Jei siurblys siurbia vandenį su smėlio dalelėmis – anksčiau laiko sudyla arba užstringa turbina.

Jei per ploni elektros kabeliai, kabelis ilgas ir susuktas ritėje, ar panašiai giluminis gręžinio siurblys gauna per mažą elektros įtampą kas trumpina jo gyvenimą.

Jei patalpa drėgna, kontaktai blogi gali „trumpinti” – sugesti siurblys.

Itampos šuoliai, per maža įtampa (pvz 200V) gadina paleidimo pultus siurblius. Pastebima kai jungesi siurblys ar arbatinukas prigęsta lempų šviesa.